Aktuality

Aktuality

AKTUÁLNE PONUKY, AKCIE A ZĽAVY

POST COVID liečebný pobyt

Prekonali ste COVID - 19 a máte pretrvavajúce ťažkosti? Naše kúpele ponúkajú špeciálny liečebný pobyt pre klientov s tzv. postcovidovým syndrómom.

Tento pobyt môžete absolvovať:
  • na základe návrhu na kúpeľnú starostlivosť s nasledovnými indikáciami, min. dĺžka pobytu je 21 nocí

  •  alebo bez doporučenia lekára ako samoplatca už od 47€ osoba/noc, min. dĺžka pobytu je 6 nocí

NoNovinkou je MLS LASEROVÁ TERAPIA, ktorá preukázala pri ochorení COVID – 19 zlepšenie laboratórnych výsledkov a klinického stavu, radikálne skrátenie dĺžky hospitalizácie a predchádzanie trvalým následkom v dôsledku COVID – 19.

Terapia laserom je ďalej indikovaná na liečebnú rehabilitáciu po covidovej infekcii:

- pri bolestiach svalov a svalových spazmov, podporuje a zvyšuje cirkuláciu krvi a uvoľňuje svaly,

- pri stuhnutých kĺboch a artritíde, pri zápaloch šliach,

- pri bolestiach ramien, lakťov, chrbta, kĺbov, osteoartritíde,

- pri výronoch, hematómoch, ranách, vredoch a pod.


Bardejovské Kúpele dokážu pomôcť pacientom, ktorí mali stredne ťažký až ťažký priebeh ochorenia. Pobyt je vhodný pre tých klientov, ktorí prekonali akútnu fázu ochorenia, no pretrvávajú u nich následky, ktoré im bránia k navráteniu sa do bežného života. Rehabilitácia by mala začať čo najskôr, ideálne do 4 mesiacov od prekonania choroby.

Medzi najčastejšie komplikácie patria veľká únava a vyčerpanosť, dusivý kašeľ, zadýchanie sa už pri miernej záťaži, bolesti svalov a kĺbov, bolesti v hrudníku, tŕpnutie a slabosť končatín, pretrvávajúce poruchy čuchu a chuti, zažívacie poruchy, silné bolesti hlavy, poruchy spánku, pamäte a koncentrácie.

Pri tomto ochorení špeciálne využívame naše vzácne liečivé minerálne vody ako Herkules či František na individuálne a skupinové inhalácie. Dôležitou súčasťou liečby je aj pitná kúra na jedinej kolonáde svojho druhu na Slovensku. Vyzdvihnúť treba však aj edukačné aktivity a zdravú výživu ak je to potrebné, tak aj špeciálnu diétu.

Pri liečbe týchto komplikácií používame osvedčené liečebné postupy pod dohľadom odborného zdravotníckeho personálu. Kúpeľná zdravotná starostlivosť je u nás komplexná, klientovi pripravíme individuálny liečebný program s procedúrami podľa jeho konkrétnych ťažkostí napríklad:

  • jedinečná metóda MLS LASER,

  • tréning pamäte, oxygenoterapia, 

  • pitné kúry,

  • respiračná fyzioterapia, termoterapia,

  • vyplachovanie minerálnou vodou z liečebných prameňov,

  • soľná jaskyňa, biolampa, masáže, vodoliečba, elektroliečba a iné.V súčasnosti sa na pobyt cez zdravotné poisťovne dá nastúpiť okamžite (054/477 4323, 4460), rehabilitačný pobyt pre samoplatcov si môžete objednať cez naše rezervačné oddelenie: rezervacie@kupele-bj.sk alebo telefonicky 054/4774470 (4450, 4500).


REZERVÁCIE
054/477 44 70 (4500, 4450)
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií