Súčasnosť

Súčasnosť

Oáza zdravia a oddychu

V Bardejovských Kúpeľoch pomáhame ľuďom žiť lepší život.

Poskytujeme pre nich nielen liečivú vodu, ale aj dobré jedlo, pokoj a pohodlie, dobrý vzduch a veľa času pre seba a nových priateľov.

U nás majú všetci možnosť cítiť sa nielen dobre, ale aj mlado. U nás na veku nezáleží!

Príďte sa o tom presvedčiť aj vy.

BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Prvá písomná zmienka o kúpeľoch pochádza už z roku 1247, väčší rozmach kúpeľov nastal v prvej polovici 18 storočia. V šesťdesiatych rokoch 18 storočia pribudli prvé murované budovy a to je považované za oficiálny vznik kúpeľov.

Od roku 1997 sme akciovou spoločnosťou, ktorej lôžková kapacita v hlavnej sezóne dosahuje 1200 lôžok, počet zamestnancov sa pohybuje od 230 do 300. Priemerný ročný počet návštevníkov kúpeľov je viac ako 23 000 osôb. BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. majú najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov, okrem tradičnej liečby vnútorných ochorení pribudli do schváleného indikačného zoznamu choroby ženské, nervové a ochorenia pohybového aparátu.

Za posledných 10 rokov v kúpeľoch prebehli rozsiahle rekonštrukcie a modernizácia, investovalo sa viac ako 8 mil. EUR do liečebnej starostlivosti, ubytovania, športového vyžitia a doplnkových služieb. Procedúry podávame v zrekonštruovanej Balneoterapii a pre najnáročnejších klientov ponúkame ubytovanie v luxusnom hoteli Alexander****. Ako jediné kúpele na Slovensku máme krytú kolonádu, v ktorej návštevníci nájdu 8 rôznych minerálnych liečivých prameňov.

Do komplexu spoločnosti BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. patria štyri hotely - hotel Alexander****, Ozón***, Astória*** a Mier**, liečebný dom Alžbeta, depandance hotelov (František, Diana), apartmánové domy Carola a Palmíra a menšie ubytovacie zariadenia nazývané vilky.

Bardejovské Kúpele boli v niektorých starších listinách označované za „kúpele pokoja“. Je to naozaj oprávnené, pretože kúpele sú z administratívneho hľadiska súčasťou mesta Bardejov, ale v skutočnosti ležia mimo neho, v krásnom a pokojnom prostredí lesov s výbornými klimatickými podmienkami. Pri nedávnych výskumoch sa opakovane potvrdilo, že ide o miesto s najčistejším vzduchom na Slovensku. V kúpeľoch sa nachádza pešia zóna a lesopark, ktoré všetkým ponúkajú pokoj a oddych od každodenného života. V areáli kúpeľov sa nachádza letné kúpalisko s vyhrievanou vodou, tenisové kurty a krytá tenisová hala, miniaturgolf, kyslíková dráha, turistické chodníky, cyklistické single tracky, vyhliadková veža Kamenná hora, lesnícky náučný chodník Čierna mláka, Múzeum Sisi v liečebnom dome Alžbeta, Múzeum ľudovej architektúry - skanzen, kino, obchodné centrum, reštaurácie a kaviarne.

Medzi najnavštevovanejšie atrakcie kúpeľov, ktoré lákajú nielen našich klientov, ale aj obyvateľov okolia, patrí moderné Wellness SPA Ozón- bazénový a saunový svet s kapacitou 150 návštevníkov a Beauty Studio vybavené najmodernejšími prístrojmi na kozmetické ošetrenia pleti a prístrojové tvarovanie postavy.

V zariadeniach našej spoločnosti poskytujeme kúpeľnú starostlivosť klientom zdravotných poisťovní (dospelí aj deti), samoplatiacim klientom, klientom na rekondičných, ozdravných a relaxačných pobytoch. Tradične sa v hoteloch našich kúpeľov konajú aj rôzne kongresy, semináre, školenia a workshopy. Okrem každoročne sa opakujúcich eventov poskytujeme v prípade záujmu priestory a stravovacie služby na svadby a rôzne oslavy.

Zásluhou kvalitných a liečebne účinných prírodných zdrojov, čarokrásnemu prírodnému prostrediu a vysokej úrovni komplexnej liečby sú kúpele vyhľadávané domácimi i zahraničnými turistami a majú pred sebou sľubnú a bohatú budúcnosť.

Spoločnosť BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. disponuje

Certifikátom kvality ISO 9001:2015

Energetickým certifikátom ISO 50001:2018

POLITIKA kvality firmy BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s.

Kúpeľný časopis KOLONÁDA si môžete prelistovať kliknutím na jednotlivé čísla:

Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

REZERVÁCIE
054/477 44 70 (4500, 4450)