Elektroliečba

Elektroliečba

Laser MLS

MLS terapia kombinujúca najnovšie vedecké poznatky z odboru biomedicínskych vied s vysoko pokročilým technologickým riešením stimuluje regeneračné procesy a odstraňuje bolesť, čo sa využíva aj v rehabilitáciii a regeneratívnej medicíne Terapia MLS laserom pomáha aj v liečbe covidových pacientov a postcovidových stavov. Prvé poznatky ukazujú, že je veľmi dôležité aplikovať MLS terapiu čo najskôr po objavení symptómov, alebo po  prekonaní ochorenia. Vysoko výkonný MLS laser má výrazný protizápalový účinok, urýchľuje regeneráciu tkanív, má analgetický efekt, účinok proti opuchu a stimuluje metabolizmus.
Laser MLS

Ultrazvuk

Liečebný ultrazvuk je aplikácia ultrazvukových elektromagnetických vĺn o frekvencii 0,8 – 1,2MHz a intenzite od 0,5 – 1,5W priamo na telo klienta, pričom sa využíva mechanická energia vlnenia a premena mechanickej energie na tepelnú. Miesto aplikácie určí lekár. Medzi základné účinky patrí analgetický a spasmolytický účinok.
Ultrazvuk

Magnetoterapia

Princíp magnetoterapie spočíva v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Jedná sa o fyzikálnu terapiu, pri ktorej je generované veľkoplošné pulzové magnetické pole o nízkej frekvencii. Hlavné účinky magnetického poľa na živé tkanivá sú vazodilatácia, analgézia, protizápalový efekt, myorelaxácia a spazmolytický efekt, podpora procesov hojenia a protiedémové pôsobenie.
Magnetoterapia

Phyaction

Elektroliečebná procedúra, ktorá využíva liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Klient sa riadi pokynmi rehabilitačného pracovníka, ktorý ho uloží na lôžko. Podľa predpisu lekára umiestni zvlhčené vákuové prísavky na kožu a zapne prístroj. Má analgetický (potláčanie zápalu a opuchu), tonizačný, myorelaxačný, sympatikolytický účinok.
Phyaction

Hydrogalvanický kúpeľ

Pri podávaní procedúry dochádza k aplikácii galvanického prúdu vo vodnom prostredí. Táto aplikácia sa prevádza formou 4-komorového vodného kúpeľa. Klient si obnaží hornú alebo dolnú končatinu, pričom sa pohodlne usadí a ponorí končatinu do pripravených vaničiek. Vaničky sú naplnené vodou s teplotou 36˚C. Účinky: zvýšenie miestneho metabolizmu, zrýchlenie tkaninovej difúzie, mobilizácia miestnych opuchov, výronov a exudátov, analgetické pôsobenie, úprava porušenej vegetatívnej rovnováhy, zníženie svalovej spasticity.
Hydrogalvanický kúpeľ

Diatermia a diatrón

Pri tejto procedúre ide o pôsobenie krátkovlnného žiarenia (vlnová dĺžka 11,05 m a frekvencia 27,12 MHz) v určitom časovom úseku na organizmus s využitím tepelného účinku vlnenia. Pri aplikácii klient pokojne sedí. Žiarenie sa aplikuje lokálne priamo na oblasť predpísanú lekárom, pričom sa používajú dve kontaktné distančné elektródy.
Diatermia a diatrón
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a časovanie
procedúr
054/4774225