category/0ff35d9b2ff63b36b32b20fdcce50fcd.JPG

Kultúrne podujatia

DEŇ DETÍ

28.5.2023

Podujatie pre deti, ktoré sa koná v areáli pred Kúpeľnou kolonádou. Súčasťou sú rôzne detské atrakcie -  nafukovací hrad, tombola, animačné aktivity - maľovanie na tvár, modelovanie balónov, rozprávkové postavičky ....Vstup voľný.

DEŇ DETÍ

POŽEHNANIE PRAMEŇOV

2.6.2023 čas zverejníme neskôr
Požehnania sa zúčastňujú zástupcovia všetkých Cirkví- rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej. 
POŽEHNANIE PRAMEŇOV

LETNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Zachovávame tradíciu koncertov klasickej hudby, tá už patrí niekoľko desaťročí ku pravej kúpeľnej atmosfére Bardejovských Kúpeľov.

Koncerty prebiehajú na pódiu pri Kúpeľnej kolonáde počas letnej TOP sezóny denne okrem pondelkov, prvý koncert utorok - nedeľa 11.00-12.00 h., druhý koncert 16.30-18.00 h./ v podaní salónneho orchestra Cassovia Ensemble Košice. Koncerty sú BEZPLATNÉ.

Vonkajšie promenádne koncerty pred kolonádou sú plánované v termíne 3.7. - 27.8.2023.

LETNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

BARDEJOVSKÉ KÚPEĽNÉ DNI

8. - 9.7.2023 /sobota, nedeľa/, Areál pri Kúpeľnej dvorane

Tradičné podujatie spojené s bohatým kultúrnym programom. Súčasťou podujatia sú aj atrakcie a rôzne animačné aktivity pre deti, prezentácia a predaj tradičných remeselných a iných výrobkov.
BARDEJOVSKÉ KÚPEĽNÉ DNI

VÝSTAVA KVETOV

BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. a Gladiol klub Prešov Vás pozývajú na Výstavu kvetov- gladioly a ruže do kúpeľnej kolonády v dňoch 18.-20.8.2022.
Výstava je spojená s predajom rôznych cibuľovín, ako aj živých kvetov.
Vystavovateľ: Štefan Jeník

18.8. /štvrtok/ 14.00 - 19.00 h.
19.8. /piatok/ 6.00 - 19.00 h.
20.8. /sobota/ 6.00 - 15.00 h.
VÝSTAVA KVETOV

ALŽBETÍNSKY DEŇ

20.8.2023 / nedeľa/ Pamätný deň, ktorý sa realizuje na počesť návštevy cisárovnej Alžbety – zvanej Sisi, ktorá sa liečila v Bardejovských Kúpeľoch 1. - 22.7.1895. 

Program:
15.00 hod. - Park pred hotelom Alžbeta - Spomienka pri pomníku cisárovnej, dobové kostýmy, divadelná scénka na balkóne hotela Alžbeta, dobový tanec, fotografovanie s cisárskym párom
16.00 hod. Pri pomníku v parku pred hotelom Alžbeta- PIŠINGER O PIATEJ: netradičné sprevádzanie formou príbehu, resp. vtipne ladeného rozhovoru dvoch dám, ktoré sa po rokoch zas stretli v kúpeľoch. Príbeh je podložený historickými faktami a odohráva sa v 19. storočí. Viac informácií na facebookovej stránke Pišinger o piatej.

Sprievodné akcie:
  • voľný vstup do muzeálneho apartmánu Sisi
  • výstava fotografií zo života Sisi priamo v Kúpeľnej Kolonáde
  • promenádny koncert v tónoch renesancie o 16.00 hod. na pódiu pri Kolonáde
  • predaj spomienkových suvenírov v hoteli Alžbeta, kráľovské menu v kaviarni Sisi

Na tejto mimoriadne obľúbenej akcii sú vítaní všetci dospelí, ale aj deti, ktorí dostanú možnosť pozdraviť cisársky pár. Vychutnajte si aj vy atmosféru a noblesu rakúsko-uhorskej monarchie a odfotografujte sa s jej obľúbenými predstaviteľmi. Podujatie je bezplatné.Pamätný deň, ktorý sa realizuje na počesť návštevy cisárovnej Alžbety – zvanej Sisi, ktorá sa liečila v Bardejovských Kúpeľoch 1. - 22.7.1895. 

      Sprievodný program,  voľný vstup do muzeálneho apartmánu Sisi, fotenie s cisárovnou a Franzom Jozefom v dobových kostýmoch, v priestoroch kolonády výstava fotografií z jej života. Vstup voľný.

ALŽBETÍNSKY DEŇ

BARDEJOVSKÝ JARMOK 2022

Uličky krásneho starobylého historického mesta na Slovensku v závere augusta opätovne ožijú na štyri dni netradičným ruchom obchodníkov, remeselníkov, umelcov a návštevníkov už 669. ročníka historického a 49. ročníka novodobého Bardejovského jarmoku.

Od 25. – 28. augusta 2022 na ploche 4 800 m2 sa v Bardejove predstavia trhovníci so svojou širokou ponukou spotrebného tovaru, pohostinské stánky s jarmočnými gurmánskymi špecialitami a občerstvením. Remeselníci so svojimi výrobkami sa predstavia v „Uličke remesiel“  a nemali by chýbať ani zábavné atrakcie a lunaparky, ktoré zaplnia priľahlé ulice v centre mesta. Pre návštevníkov jarmoku je v príprave množstvo sprievodných podujatí. Neoddeliteľnou súčasťou výročného jarmoku bude aj tento rok kultúrny program rôznych hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov, hudobných kapiel a umeleckých telies.

Mesto Bardejov, ako hlavný organizátor tohto výnimočného obchodno-spoločenského a kultúrneho podujatia, Vás trhovníkov, ale aj všetkých návštevníkov, pozýva navštíviť naše mesto, či už v termíne jarmoku alebo aj mimo neho.

BARDEJOVSKÝ JARMOK 2022

KÚPEĽNÁ DYCHOVKA a PIVNÝ FESTIVAL

3.9.2023 - nedeľa, Areál pri Kúpeľnej kolonáde

-    Začiatok jesene, pivo a dychovka idú k sebe, potvrdzuje to aj tradícia tohto podujatia. Čaká na Vás prehliadka rôznych dychových hudieb aj s mažoretkami. Súčasťou podujatia je malý Pivný festival – prezentácia viacerých druhov pív. Vstup voľný.


KÚPEĽNÁ DYCHOVKA a PIVNÝ FESTIVAL

BARDEJOVSKÁ HELIGÓNKA

9.9.2023 v sobotu od 14.00 hod. pri kúpeľnej kolonáde

Prezentácia nádherných slovenských, rusinských, českých, slovenských ľudových piiesní pre milovníkov folklóru a nádherného hudobného nástroja "heligónky".
Srdečne ste vítaní.
BARDEJOVSKÁ HELIGÓNKA

HORNOŠARIŠKÝ VÍNNY FESTIVAL

7.10.2023 /sobota/ v Kúpeľnej Kolonáde

Spojenie dobrého vína a kultúrneho programu predstavuje tento festival. Svoju prácu a vášeň prídu predstaviť slovenskí vinári. Súčasťou festivalu je sabráž- exhibícia v sekaní sektov, tombola...

HORNOŠARIŠKÝ VÍNNY FESTIVAL
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

REZERVÁCIE
054/477 44 70 (4500, 4450)