category/49526d7281e8c7cf0c45f00fab90dc70.jpg

Šport

TURISTIKA

Fotky a aktuálne informácie k turistickým trasám: http://www.visitbardejov.sk/hlavne-menu/tipy-na-vylet/turistika 

Turistická mapa: http://www.visitbardejov.sk/public/media/0081/letak-oocr-bardejov-okolie-turistika-20210414-nahlad.pdf

Drevené kostolíky mapa: http://www.visitbardejov.sk/public/media/0081/trhacia-mapa-oocr-turistika-kostoliky-20210330-tlac-nahlad_1.pdf

 

 

KYSLÍKOVÁ CESTA 

Osobitné miesto v rámci zdravotno-rehabilitačných chodníkov zaujíma lesná kyslíková dráha. Technická náročnosť je určená tak, aby jednotlivé zariadenia na stanovištiach a cvičenia na nich boli v súlade s indikáciami, ktoré sa liečia v Bardejovských Kúpeľoch.

Lesnú kyslíkovú dráhu môže absolvovať každý v ľubovoľnom čase.KAMENNÁ HORA

Panoramatický výhľad na Bardejov sa Vám naskytne z rozhľadni na Kamennej hore. Nachádza sa medzi mestom Bardejov a Bardejovskými kúpeľami. Jej výška je 9,6 m a je ľahko prístupná po červenej turistickej značke z kúpeľov i Bardejova, pretože je priamo na tejto využívanej turistickej magistrále. V podstate ide o obnovu rozhľadne nad Bardejovom, ktorá tam už v minulosti bola v časti Kamenná hora medzi “Moliterkou” a Bardejovskými Kúpeľmi. Bola však menšia - bol to prístrešok s altánkom

 

ČIERNA MLÁKA

Lesnícky náučný chodník Čierna mláka sa nachádza v Ondavskej vrchovine v lesoparku Bardejovských Kúpeľov. Začína a konči sa mna mieste nazývanom Nad jazierkom. Tematické zameranie tohto lesníckeho náučného chodníka je mimoprodukčné funkcie lesa. Náučný chodník je celoročný a samoobslužný. Má tri okruhy: nenáročný – jedľový, stredne náročný – bukový a náročný – javorový.

 

Ostrá hôrka

Tento turistický chodník má spolu 3 okruhy, najväčší meria 3,5 km, stredný 1,5 km a najmenší 1 km. Je vyhľadávanou atrakciu počas letných, ale aj zimných mesiacov. Využívajú ho horskí cyklisti, turisti a v zime bežkári. Je výbornou voľbou na výlet pre rodiny s malými deťmi, vhodný je aj na rodinné prechádzky, pikniky a posedenia. V roku 2018 prebehla obnova turistického okruhu Ostrá hôrka.

 

SEDLO ČEREŠŇA

Sedlo sa nachádza v nadmorskej výške 520 m.n.m. Je križovatkou turistických ciest. K dispozícii je krytý posed a otvorené ohnisko. Stebnická Magura je vzdialená 1.15 h a Hradný vrch Zborov 3.10 h


ZBOROVSKÝ HRAD

Priamo z Bardejovských Kúpeľov cez Zborovský hrad je vybudovaný okružný náučný chodník. Celý tento okruh je turisticky nenáročný a dá sa prejsť za necelé 4 hodiny. Kratšia turistická trasa na hrad vedie priamo zo Zborova z ulice Podhradie (40 minút) alebo z mestskej časti Dlhá Lúka. Pôvodne gotický hrad bol vybudovaný pravdepodobne na mieste staroslovanského hradiska, prvá správa o ňom je z roku 1250. Na hrade prebieha v súčasnosti oprava opevnenia, počas leta sa tam konajú koncerty. Nad hradným vrchom je najstaršia prírodná rezervácia v okrese so zmiešaným bukovým, hrabovým a dubovým porastom na rozlohe 24 ha.


Bardejov – Mihaľov – Hervartov – Čergov (1050m.n.m.), červená značka
Bardejovské Kúpele – Zborovský hrad – Dlhá Lúka, žltá značka
Bardejov – Bardejovské Kúpele – Magura – Zborov – Kurimka, červená značka
Hraničný prechod Nižná Polianka – hraničný prechod Becherov, červená značka
Mihaľov – Kružľovská Huta, modrá značka
Cigeľka – Nižný Tvarožec – Magura (900m.n.m.), modrá značka
Hertník – Čergov, zelená značka
Mníchovský Potok – sedlo Čerešňa (520 m.n.m.) - Bardejovské kúpele, žltá značka
Regetovské rašelinisko, chránená oblasť – náučný chodník 3,5 km


TURISTIKA

NORDIC WALKING

Chôdza počas ktorej sa nielen nohy, ale aj horná časť tela zapája do práce. Na tento druh športu potrebujete len chuť zašliapať si a palice so špeciálnym uchopením, ktoré si môžete vypožičať na recepcii hotela OZÓN. Cena za vypožičanie palíc: 1,00 EUR/2 hod. Chôdza počas ktorej sa nielen nohy, ale aj horná časť tela zapája do práce. Na tento druh športu potrebujete len chuť zašliapať si a Kyslíková dráha zaujíma osobitné miesto v rámci zdravotno - rehabilitačných chodníkov. Technická náročnosť je určená tak, aby jednotlivé zariadenia na stanovištiach a cvičenia na nich boli v súlade s indikáciami, ktoré sa liečia v Bardejovských Kúpeľoch. Lesnú kyslíkovú dráhu môže absolvovať každý v ľubovoľnom čase.

Alebo vyskúšajte Nordic Walking s našim fyzioterapeutom, každú stredu o 15.30 h., 6€ (v cene nordic walking palice)

  • stretnutie 15.30 hod. na 1. poschodí Balneoterapie (pred Elektroliečbou)
  • Procedúru je potrebné zakúpiť na pracovisku časovania v stredu v čase o 14.45 hod.
  • Dĺžka procedúry: 1,5 hodiny
  • Podmienka: min. 3 osoby, max. 12 osôb
  • Na mieste sa preukážte dokladom o zaplatení
NORDIC WALKING

CYKLISTIKA

Vedeli ste, že polhodina bicyklovania denne znižuje riziko rôznych ochorení? Okolie Bardejovských Kúpeľov ponúka zaujímavé cykloturistické trasy, nazývané liečivé singletracky, Liečivé singletracky a cyklocesty v okolí Bardejova sú profesionálne vybudované a sú pýchou regiónu. Majú aj perspektívu rastu medzinárodného turizmu, lebo sú prepojené na slovenskú časť cyklookruhu Aquavelo, ktorý v Poľsku a na Slovensku zahŕňa viac ako 230 km cyklistických trás. Spája poľské a slovenské kúpeľné mestečká. 

Sieť navzájom prepojených piatich liečivých singletrackov – Rodinný, Napoleon, Čerešenka, Herkules a Kráľovský a dve nadväzujúce cyklotrasy Kyslíková cesta Mihaľov - Bardejov a Kyslíková dráha v našich kúpeľoch.

Singletracky majú zarovnávaný prírodný povrch a vybudované umelé prekážky- terénne vlny, skoky rôznych veľkostí, klopené zákruty, rýchle pasáže, i technické kamenné úseky a mostíky. Všetky spomínané prekážky sú vhodné i pre menej zdatných cyklistov. Dlhšia trasa liečivých singletrackov má dĺžku 25 km a kratšia trasa 18 km. Na svoje si prídu všetci, jednotlivé terény sú vhodné pre najmenších cyklistov i profibikerov.

  

 

LEKÁRSKÝ RODINNÝ SINGLETRACK

K dispozícii majú cyklisti, ale aj turisti novú horskú cyklotrasu s celkovou dĺžkou 1330 m a prevýšením 60 výškových metrov. Je oveľa širšia než sú bežné cyklotrasy, a keďže je určená hlavne pre rodiny s deťmi, nazýva sa aj FAMILY singletrack. Pretože je súčasťou liečivých singletrackov nazvaných podľa prameňov, tento FAMILY singletrack nesie oficiálny názov Lekársky singletrack. Lokalizovaný je v krásnom prírodnom prostredí Mestských lesov Bardejov – nad mestskou časťou Bardejova - Bardejovskými Kúpeľmi. Spolu s výstupovou trasou Čerešenka a zjazdovou Napoleon tvoria 4610 m dlhý súbor cyklotrás. Lekársky singletrack je svojím nenáročným profilom bez prekážok určený pre celé cyklistické rodiny. Začína na hornom konci Kyslíkovej dráhy (pri vodárni) a plynule stúpa nad kúpele. Do cieľa pri altánku na kyslíkovej dráhe vedie mierne z kopca. Singletrack je charakterizovaný zarovnávaným a tvarovaným prírodným povrchom. Svojím profilom je nenáročný, s priemerným sklonom do 8 %. Na singletracku sa nachádzajú veľké klopené zákruty a plynulé terénne vlny. Tento FAMILY singletrack bol budovaný pod dohľadom vyškolených trailbuilderov spoločnosti IMBA.


FOTKY, MAPY A AKTUÁLNE INFORMÁCIE: 

Adrenalínové cyklovýlety v Prešovskom kraji: http://www.visitbardejov.sk/public/media/0081/cyklotrasy-ii-predfinal.pdfPOŽIČANIE BICYKLOV na tenisových kurtoch, kontakt: 0917 791 835


CENNÍK DO 17.10.2021:

Požičanie bicykla /kolobežky s výbavou do 2 hod.     7 €   
Požičanie bicykla /kolobežky s výbavou do 4 hod.   10 €
Požičanie bicykla/kolobežky s výbavou do 12 hod.  15 €

POŽIČANIE ELEKTROBICYKLOV turistická informačná kancelária pri kine Žriedlo
Informácie a rezervácie: 0905 330 834, 0948 720 226
CYKLISTIKA

LYŽOVANIE

MAKOVICA

Lyžiarske stredisko pri obci Nižná Polianka, 15 km od Bardejovských Kúpeľov smerom na Svidník. Jedno z najnižšie položených slovenských lyžiarskych svahov, zimná sezóna začína preto obvykle neskôr - v januári a končí v polovici marca. Zjazdovka je udržiavaná, v prípade potreby zasnežovaná
- prevádzka vleku 9.00 - 16.00 hod.
- http://makovica.sk/, tel.: 0903 618 042


SKI REGETOVKA 

Lyžiarske stredisko v obci Regetovka, 17 km od Bardejovských Kúpeľov smerom na Svidník. Lyžiarske svahy sú situované na severovýchod v nadmorskej výške 520 až 720 metrov. Pre návštevníkov sú k dispozícii 2 lyžiarske vleky, 1 detský lanový vlek a detský dopravníkový pas. Zjazdovky sú vybavené umelým zasnežovaním a pravidelne upravované.
Stredisko je počas sezóny v prevádzke denne od 9.00 do 21.00 hod. 


LYŽIARSKE STREDISKÁ V POĽSKU


Tylicz (32 km)
-v obci Tylicz v Poľsku sa nachádzajú 2 lyžiarske strediská
- v prevádzke sú denne d 9.00 - 20.00 hod.
- lanovky a vleky
- ponuka večerného lyžovania

TYLICZ SKI 770 m.n.m.
tel.: +48 18 471 13 56

MASTER SKI 700 m.n.m.
tel.: +48 510 190 906


Krynica - zdroj (38 km) - v blízkom poľskom kúpeľnom meste Krynica sa nachádza viacero lyžiarskych stredísk

JAWORZYNA KRYNICKA 1114 m.n.m.
- denne od 9.00 - 18.00 hod.
- kabínková lanovka, 2 sedačkové lanovky a vleky
https://jaworzynakrynicka.pl/tel.: +48 18 471 52 71

HENRYK SKI 812 m.m.m.
- denne od 9.00 - 21 00 hod.
- https://henryk.ski/, tel.: +48 18 471 58 22

SLOTWINY 880 m.n.m
- denne od 8.00 - 21.00 hod.

SLOTWINY ARENA 880 m.n.m
- denne od 8.00 - 21.00 hod.
https://slotwinyarena.pl/, tel.: +48 18 506 51 20
LYŽOVANIE

ŠPORTOVÝ AREÁL

Športový areál sa nachádza za kolonádou a je k dispozícii celoročne. V lete môžete využívať letné štyri antukové dvorce, ale tiež pevnú tenisovú halu s unikátnym, kĺby šetriacim povrchom Tiger tourf /umelá antuka/. V prípade, že nemáte žiadneho spoluhráča a napriek tomu by ste si chceli zašportovať, obráťte sa s dôverou na kvalifikovaných odborníkov.

Prevádzkovateľ: SAMIFARM s.r.o. 
Kontakt: 0917 791 835
Otváracia doba: 9.00 - 21.00 hod.

CENNÍK 2024:
Prenájom 1 hod. antukový kurt do 12.00 h.              8 €
Prenájom 1 hod. antukový kurt po 12.00 h.            10 €
Prenájom 1 hod. antukový kurt víkend                       8 €
Prenájom 1 hod. tenisová hala do 12.00 hod.         10 €
Prenájom 1 hod. beach volejbal ihrisko                      8 €

Minigolf - vstup 1 osoba                                                3 €
Minigolf - rodinný lístok (max.5 osôb) Po-Pia          10 €
Minigolf - rodinný lístok (max.5 osôb) So-Ne          11 €

Požičanie bicykla /kolobežky s výbavou do 2 hod.     7 €   
Požičanie bicykla /kolobežky s výbavou do 4 hod.   10 €
Požičanie bicykla/kolobežky s výbavou do 12 hod.  15 €


ŠPORTOVÝ AREÁL

BOWLING

Bowling bar ponúka na športové vyžitie tri profesionálne bowlingové dráhy a zároveň príjemné posedenie pri káve alebo dobrom drinku.

Otvorený denne po - štv, 14.00 - 24.00, pia-sob 14.00 - 02.00, ne 14.00 - 24.00.

Dráhu si môžete rezervovať na telefónnom čísle 054/ 4 775 555.
BOWLING

SQUASH

Príďte si zahrať Squash do Kúpeľného domu, ktorý je otvorený denne.
Otváracia doba: PO – PIA od 15:30 – 19:30, SO – NE od 9:45 – 19:45 hod.
Cena: PO-PIA : 7 EUR/hod./kurt, SO-NE: 8 EUR/hod. /kurt
Rezervácie a predaj časeniek na recepcii hotela OZÓN / 054 477 21 01
SQUASH

PETANG

Zabavte sa pri hre Petang, kedykoľvek budete mať chuť a voľný čas. Petangové ihrisko sa nachádza medzi LD Mier a LD Valentína. Výdaj gúľ na recepcii hotela OZÓN, ASTÓRIA a na TENISOVÝCH KURTOCH.

Cena: poplatok 3 EUR / 2 hod., záloha za hraciu sadu je 17 EUR
PETANG

BILIARD

Odbúrajte nazberaný stres a zabudnite na starosti pri spoločenskej hre biliard.
Príďte si ju zahrať do hotela Ozón kedykoľvek budete mať chuť.
Biliard sa nachádza na 2. poschodí. Cena: 2 EUR / žetón, zakúpenie na recepcii hotela Ozón.
BILIARD
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

REZERVÁCIE
054/477 44 70 (4500, 4450)