Tipy na výlet

Tipy na výlet

Možnosti kultúrneho vyžitia

Zborovský hrad

Priamo z Bardejovských Kúpeľov cez Zborovský hrad je vybudovaný okružný náučný chodník. Celý tento okruh je turisticky nenáročný a dá sa prejsť za necelé 4 hodiny. Kratšia turistická trasa na hrad vedie priamo zo Zborova z ulice Podhradie (40 minút) alebo z mestskej časti Dlhá Lúka. Pôvodne gotický hrad bol vybudovaný pravdepodobne na mieste staroslovanského hradiska, prvá správa o ňom je z roku 1250. Na hrade prebieha v súčasnosti oprava opevnenia, počas leta sa tam konajú koncerty. Nad hradným vrchom je najstaršia prírodná rezervácia v okrese so zmiešaným bukovým, hrabovým a dubovým porastom na rozlohe 24 ha.

Zaujímavou architektonickou pamiatkou Zborova je aj Rákocziova kaplnka z roku 1640 v Kostole sv. Margity.

V obci Zborov sa nachádza vojenský cintorín z 1. sv. vojny, pamätník z 1. sv. vojny venovaný 28. pražského pluku a vojenský cintorín z 2. sv. vojny, ktorý ako prvý na Slovensku zrekonštruovala nemecká organizácia na záchranu hrobov.
Zborovský hrad

Bardejov

Bardejov je historické mesto zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, nachádza sa 5km od Bardejovských Kúpeľov. Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, o čom svedčí aj opakované prvenstvo v súťaži o Najkrajšie mesto Slovenska.

Najvzácnejšou časťou mesta je Radničné námestie s nádhernými gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia, s bývalou Mestskou radnicou - prvou stavbou renesancie na území Slovenska, v ktorej je umiestnená expozícia Šarišského múzea. Nemenej významné a zaujímavé je aj opevnenie mesta. Fortifikačný systém Bardejova patrí k najdokonalejším a najzachovalejším opevneniam miest v Európe. Ozdobou mesta je aj františkánsky kláštor s kostolom sv. Jána Krstiteľa, židovské suburbium a zrekonštruovaný park s fontánou pri hradbách na ulici Dlhý rad.
Bardejov

Bardejovské Kúpele - Náučný chodník Čierna mláka


Bardejovské Kúpele - Náučný chodník Čierna mláka

Slnečný Majer

Agroturistické zariadenie v Stebníckej Hute, 13km od Bardejovských Kúpeľov. Nachádza sa tam jazdiareň s výcvikom jazdenia na koňoch, jazdecký kurz, možnosť vychádzok na koňoch do okolia, výlet na koči. Zo Slnečného Majera sa dajú robiť prechádzky do okolia, v tesnej blízkosti je peší prechod do poľskej obce Blechnarka a 6 km od Majera sa nachádzajú aj poľské kúpele Wysova.
Slnečný Majer

Bardejovské suburbium

Stará synagóga v Bardejove patrí medzi klenoty synagogálnej architektúry na Slovensku. Predstavuje unikátny typ deväťklenbovej synagógy. Jej výstavba bola ukončená pravdepodobne v roku 1836. Súbor stavieb sa nachádza v ochrannom pásme Pamiatkovej rezervácie Bardejov. Stará synagóga bola vyhlásená na národnú kultúrnu pamiatku v roku 1970, mikve a bet hamidraš v roku 2000. V tom istom roku bolo historické jadro mesta Bardejov spolu so židovským suburbiom zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedčistva UNESCO.
Bardejovské suburbium

Prešov

tretie najväčšie mesto Slovenska sa nachádza 45km od Bardejovských Kúpeľov. Historické centrum mesta je národnou kultúrnou pamiatkou. Ponúka široké možnosti kultúrneho, športového vyžitia a nákupov.
Prešov

Dukelské bojisko a pamätníky na Dukle a vo Svidníku

národné kultúrne pamiatky venované historickým udalostiam, ktoré sa odohrali počas 2. svetovej vojny v oblasti Duklianskeho priesmyku a pamiatke tu padlým vojakom. Pamätníky sa nachádzajú 40km od Bardejovských Kúpeľov.
Dukelské bojisko a pamätníky na Dukle a vo Svidníku

ZOO Park Stropkov

nachádza sa 46km od Bardejovských Kúpeľov, v súčasnosti je v ZOO 60 druhov rôznych zvierat a vivárium.
ZOO Park Stropkov

Kapušiansky hrad

nachádza sa v obci Kapušany, 35 km od Bardejovských Kúpeľov. Na zrúcaninu hradu sa dá dostať dvoma cestami: buď po zelenej značke zo železničnej stanice v obci, alebo pri informačnej tabuli o hrade zabočiť doľava a za družstvom doprava. Po lesnej ceste sa dostanete k hradu z druhej strany. Zelená trasa je mierne náročná, výstup trvá 40 min. Druhá možnosť je menej náročná, ale o niečo dlhšia.
Kapušiansky hrad

Šarišský hrad

zrúcanina hradu sa nachádza na kopci neďaleko obce Veľký Šariš, 48km od Bardejovských Kúpeľov. Na hrad vedie žltá značka od železničnej stanice. Celá cesta je asfaltová, výstup trvá asi 1 až 1 a pol hodiny.
Šarišský hrad

Pieniny a Červený Kláštor

Pieninský národný park PIENAP sa nachádzajú na severe Spiša v časti zvanej Zamagurie, 80km od Bardejovských Kúpeľov. Turisticky zaujímavou atrakciou je splavovanie na pltiach9 km dlhého Prielomu Dunajcav úseku z Červeného Kláštorado Lesnice. Naspäť do Červeného Kláštoraje možné ísť pešo a na bicykli po turistickom chodníku popri Dunajcialebo autobusom po ceste z Lesnicedo Červeného Kláštora.

V bezprostrednej blízkosti národného parku sa nachádza múzeum Červený kláštor.
Pieniny a Červený Kláštor
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

REZERVÁCIE
054/477 44 70 (4500, 4450)
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií