Masáže

Masáže

Horčíková olejová masáž / Príliv morského horčíka

Horčíková masáž pozostáva z masážnych hmatov klasickej masáže za použitia masážnych prípravkov s obsahom morského lúhu.  Masážne oleje s morským lúhom sa používajú na masáže pri bolestiach kĺbov a svalov, kŕčoch, artritíde, artróze, zápale nervov, zápaloch okolitých tkanív, vyvrtnutiach, zlomeninách, neuralgii, plexitíde, diskopatii, pooperačných stavoch a podobne. Pomáhajú pri liečbe akné, psoriázy a kŕčových žíl. Masáže olejmi s morským lúhom príjemne relaxujú celé telo, zlepšujú kvalitu pokožky, znižujú bolesti a odstraňujú zatuhnutia, napätie a spazmy svalov. Majú silné protizápalové a antibakteriálne účinky, pôsobia posilňujúco a uvoľňujúco na celé telo, odstraňujú únavu a ťažkosť v končatinách, vyživujú, omladzujú pokožku a spomaľujú starnutie, mineralizujú organizmus a stimulujú prirodzené ochranné reakcie imunitného systému. Táto nová procedúra sa poskytuje na pracovisku Prominent v Balneoterapii- prízemie.
Horčíková olejová masáž / Príliv morského horčíka

Masáž BIO telovými sviečkami

Na Masáž BIO telovými sviečkami využívame sviečky vyrobené z olivového oleja a včelieho vosku v BIO kvalite. V súčinnosti s prírodným éterickým olejom zaručujú pri masáží zamatovo hebký zážitok. Pri masáži sa nahriatý vosk aplikuje dlaňou na telo a sústavou hmatov sa postupne zapracuje do pokožky. Masáž pozitívne pôsobí na prúdenie lymfy, posilňuje imunitu, zlepšuje krvný obeh, trávenie a telesné funkcie, vyživuje pokožku a ovplyvňuje psychiku. Táto procedúra sa podáva na pracovisku Prominent v Kúpeľnom dome- Balneoterapii.
Masáž BIO telovými sviečkami

Bankovanie

Pri tejto procedúre sa banka umiestni do požadovanej pozície na tele kienta, a pripojením pumpičky k ventilu na banke sa následne vysaje z banky vzduch. Bankovanie je účinné proti bolestiam chrbtice, svalov, kĺbov, v období klimaktéria, taktiež zlepšuje tok lymfy, zlepšuje svalovú činnosť, ovplyvňuje stav centrálneho nervového systému a pod.
Bankovanie

Masáž lávovými kameňmi

Pri tejto masáži sa používa striedanie horúcich čadičových kameňov striedavo so studenými. Striedanie dvoch teplotných extrémov má blahodárny a liečivý vplyv. Pomáha ľudskému telu zbavovať sa látok nepoužiteľných, zároveň pomáha lepšie zásobovať každú bunku kyslíkom a živinami…
Masáž lávovými kameňmi

Reflexná masáž chodidiel

Prevádza sa na základe masírovania jednotlivých zón a akupresúrnych bodov, čím sa ovplyvní funkcia vnútorných orgánov a chrbtice - dochádza k zmene vegetatívnej rovnováhy, znižuje sa bolestivosť, zlepšuje sa tok lymfy. V úvode procedúry si klient obnaží chodidlá a dezinfikuje ich v špeciálnych vaničkách. Pohodlne sa usadí do polohovacieho kresla a za počúvania relaxačnej hudby absolvuje procedúru.
Reflexná masáž chodidiel

Medová detoxikačná masáž

Medová detoxikačná masáž je starodávna metóda posilňovania reflexných zón chrbta, ktorá sa pôsobí uvoľňujúco pri neurózach, strese a duševnom napätí. Nanesením medu na chrbát a pomocou špeciálnych masážnych pupmovacích hmatov sa vysávajú z tela toxíny, ktorých sa organizmus nevie vlastnými silami zbaviť. Medová masáž pôsobí pozitívne na revitalizáciu organizmu, odbúranie slabosti z dôvodu stresu, zlepšuje stav chronických chorôb, zlepšuje stavy po operáciách, spomaľuje starnutie.
Medová detoxikačná masáž

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž predstavuje prírodnú liečbu, ktorá využíva koncentrované energie esenciálnych olejov získaných z rastlín. Oleje pôsobia v najhlbších vrstvách tela, mysle a duše, kde môže regulovať psychické ako aj fyzické procesy. Vybrať si môžete zo 4 druhov olejov: levanduľový, citrónový, olej z 31 liečivých rastlín, eukalyptový olej.
Aromaterapeutická masáž

Bambusová masáž

Ide o veľmi účinnú a príjemnú procedúru, ktorá v sebe zahŕňa prvky nie len thajskej, čínskej a shiatsu masáže, ale aj lymfodrenáže a klasickej masáže. Pri bambusovej masáži sa používajú bambusové tyče rôznej veľkosti určené pre dané partie tela. Účelom bambusovej masáže je vyvolať väčšiu stimuláciu a prekrvenie tkanív, čo sa pozitívne prejavuje na rýchlejšej regenerácii a relaxácii celého pohybového aparátu.
Bambusová masáž

Reflexná masáž

Ide o manuálny liečebný zásah na povrchu tela, a to v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien. Špeciálnou technikou sú postupne ošetrované dosiahnuteľné reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, vo svaloch, event. aj na perioste niektorých kostných plôch. Zvýšenie látkovej výmeny, zmena vegetatívnej rovnováhy, zlepšenie tonusu svalstva, vplyv na CNS a funkciu periférnych orgánov, zlepšenie prekrvenia ciev a svalov.
Reflexná masáž

Klasická masáž

Sústava masážnych hmatov tlakom na kožu, podkožné štruktúry a svaly masážnou emulziou. Zlepšuje prekrvenie ciev a svalov, tonizuje svalstvo, znižuje bolesť, , zmierňuje opuchy, zlepšuje tok lymfy.
Klasická masáž
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a časovanie
procedúr
054/4774225