Rehabilitácia

Rehabilitácia

Závesný systém Redcord Neurac

Na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva využívame nový spôsob rehabilitácie systémom Redcord Neurac. Pri práci využíva fyzioterapeut špeciálny systém poprepájaných lán , v ktorých je klient zavesený, a za aktívnej spolupráce klient - terapeut sa cielená terapia zameriava na posilňovanie vnútorných svalov a na reedukáciu svalových reťazcov. Systém Redcord Neurac využívame nielen na rehabilitáciu, ale taktiež na diagnostiku a funkčnú liečbu ochorení pohybového apartátu.
Závesný systém Redcord Neurac

Terénna kúra

Terénnu kúru absolvujú klienti Bardejovských Kúpeľov v skupinkách 5 – 20 klientov za odborného vedenia fyzioterapeuta, event. zdravotnej sestry. Súčasťou kúry je pravidelné meranie tlaku krvi. Na výkon procedúry sú vyčlenené dva liečebné ( lesné ) chodníky v dĺžke 3 750m a 4 500m.
Terénna kúra

Nordic Walking

Nordic Walking – Severská chôdzaso špeciálnymi chodeckými palicami, pri ktorej zapojíte až 90% svalov celého tela. .Pri správnej technike, ktorú vás náš inštruktor naučí, posilníte vnútorné svaly okolo chrbtice, oveľa účinnejšie zapojíte krvný obeh a vaše pľúca a kalórie už nebudú spaľovať len dolné končatiny, ale celé telo. Výdaj energie pri severskej chôdzi je oveľa vyšší ako pri bežnej chôdzi, pritom je to aktivita zvládnuteľná i v pokročilejšom veku či pri vyššej váhe, kedy je napríklad beh nevhodný. Vhodné aj pre deti!
Nordic Walking

Skupinová hydrokineziterapia

Liečebný telocvik vo vode vedený fyzioterapeutom. Procedúra využíva priaznivé pôsobenie vodného prostredia - vztlak vody pacienta nadľahčuje. Hydrokineziterapia je vhodná predovšetkým po úrazoch a operáciách dolných končatín, pri ktorých ešte nie je povolená plná záťaž na končatiny.
Skupinová hydrokineziterapia

Skupinová liečebná telesná výchova

Odborne vedená aktívna kinezioterapia v telocvični, v skupinách klientov s podobným diagnostickým zameraním. Cvičenie využíva prvky pre relaxáciu preťažených svalov, posilňovanie oslabených svalových skupín, posilňovanie statodynamických funkcií pre správne držanie tela a nácvik správnych pohybových stereotypov. Používajú sa rehabilitačné pomôcky ako aj liečebné metodiky .
Skupinová liečebná telesná výchova

Individuálna liečebná telesná výchova

Vykonáva sa fyzioterapeutom individuálne s klientom. Je cielene zameraná pre potreby klienta na udržanie či obnovu telesných pohybových funkcií, ako aj na rozvoj funkčnej motorickej adaptácie organizmu. Fyzioterapeut využíva špeciálne liečebné metodiky a rehabilitačné pomôcky.
Individuálna liečebná telesná výchova
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a časovanie
procedúr
054/4774225