Teploliečba

Teploliečba

Termoterapia

Lokálna aplikácia gélového sáčku o teplote do 50 °C, doporučuje sa u klientov alergických na parafín. Termoterapiou dosiahneme analgetický účinok, zlepšenie miestného prekrvenia, zmäkčenie väziva, povzbudenie imunitného systému, urýchlenie rezorbcie opuchov, uvoľnenie svalstva kostrového a vnútorných orgánov.
Termoterapia

Parafín

Na liečebné účely sa využíva lokálna aplikácia parafínového zábalu o teplote 45 - 50 °C, ktorý sa prikladá priamo na kožu klienta. Parafín zlepšuje miestne prekrvenie, zmäkčuje väzivo, má protibolestivý účinok, pôsobí povzbudzujúco na imunitný systém, urýchľuje rezorbciu opuchov, uvoľňuje svalstvo kostrové a vnútorných orgánov. Medzi základné indikácie pri podávaní procedúry Parafín patria: ochorenia dýchacích ciest, choroby tráviaceho traktu, neurologické, metabolické, gynekologické a urologické ochorenia, ochorenia pohybového aparátu.
Parafín

Rašelina

Pri aplikácii rašeliny sa používa teplý obklad s teplotou 45 - 50˚C. Rašelina obsahuje prírodné organické látky, ktoré obsahujú viac než 30% humusových a humulignitových látok, dusikatých látok a minerály. Jednorazový tepelný zábal sa odporúča pri chronických reumatických ochoreniach pohybového ústrojenstva, pri poruchách prekrvenia a svalových bolestiach, pri zvýšenej náchylnosti k chorobám a veľkom pracovnom zaťažení. Pomáha pri kožných problémoch a taktiež je vhodná pre hydratáciu a regeneráciu pokožky. Rašelinu je vhodné aplikovať pri indikáciách obdobne ako parafín.
Rašelina

Rašelinový zábal

Na liečebné účely používame zmes rašeliny a minerálnej vody (pramene František a Herkules) upravenej na hustú kašu. Zmes sa pred aplikáciou nahreje v parnom kotle na teplotu 44°C. V našich kúpeľoch používame rašelinu z Bobrova s vysokým obsahom organických látok. Rašelinové zábaly využívame pri liečbe chorôb pohybového aparátu, stavoch po úrazoch, neurologických ochoreniach, chorobách tráviaceho traktu, gynekologických ochoreniach a pod.
Rašelinový zábal

Fínska sauna

Ide o kúpeľ horúcim vzduchom od 60 do 90˚C a viac, pri nízkej vlhkosti 10 - 30 %. Neoddeliteľnou súčasťou procedúry je následné ochladzovanie studenou vodou rôznou formou: sprchovanie, polievanie, ponorenie. Celý cyklus sa opakuje 2-3 krát. Na záver je vhodná relaxácia suchý zábal na lôžku. Sauna je vhodná pri zápaloch dýchacích ciest, reumatických ochoreniach, migrénach, chronických ekzémoch, psoriáze, urtike, klimakterických problémoch, ale najmä ako preventívny prostriedok pre zvýšenie imunity, prípadne na regeneráciu.
Fínska sauna

Parná sauna – Turecký parný kúpeľ

Turecký parný kúpeľ je kúpeľ horúcou parou do 50˚C v uzavretom boxe Agora so zabudovanou chladiacou sprchou. Saunovanie je vhodné ukončiť relaxom a suchým zábalom na lôžku. Vhodné indikácie na aplikáciu Parnej sauny: chronické respiračné ochorenia dýchacích ciest, klimaktérium, ľahké reumatické ochorenia, migrény. Vhodná je taktiež ako prevencia chorôb z nachladenia a otužovanie.
Parná sauna – Turecký parný kúpeľ

Infra sauna

Liečebný účinok infračerveného svetla sa dosahuje pri teplotách 45 - 55˚C. Odporúčaná dĺžka pobytu v saune je 10 – 20 minút. Súčasťou saunovania je následné ochladzovanie studenou vodou. Celý cyklus sa opakuje 2 – 3-krát. Na záver procedúry je vhodná relaxácia suchým zábalom na lôžku. Infra saunu je vhodné aplikovať pri artrózach, chronických artritídach, sinusitídach, myalgiách, zápalových kožných ochoreniach, bronchitíde, astme a mnohých ďalších ochoreniach. Pôsobenie infra sauny má pozitívny vplyv na prekrvenie pokožky, zvýšenie odolnosti voči prechladnutiu a vnútornému uvoľneniu a prehriatiu svalov a kĺbov.
Infra sauna
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a časovanie
procedúr
054/4774225
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií