Vodoliečba

Vodoliečba

Minerálny kúpeľ s morským lúhom / Sila mora

Kúpeľ sa pripravuje pridaním cca 1 litra morského lúhu do vane s prírodnou Minerálnou vodou o teplote od 38  ̊C do 40  ̊C. Morský lúh je koncentrovaný výťažok všetkých zdraviu prospešných látok obsiahnutých v morskej vode. Napĺňa telo horčíkom a má liečivý účinok na stavbu svalov, kĺbov a kostí. Pôsobí relaxačne na pokožku tela, vyživuje ju a hydratuje. Má silné protizápalové a antibakteriálne účinky, pôsobí posilňujúco a uvoľňujúco na celé telo, odstraňuje únavu a ťažkosť v končatinách, vyživuje, omladzuje pokožku a spomaľuje starnutie, mineralizuje organizmus a stimuluje prirodzené ochranné reakcie imunitného systému. Kúpeľ je vhodný pri chorobách a úrazoch pohybového aparátu, reumatických, neurologických ochoreniach, pri bolestiach kĺbov, artritíde, artróze, neuritíde, zápaloch okolitých tkanív, vyvrtnutiach, zlomeninách, neuralgii, plexitíde, diskopatii atď.; pri bolestiach svalov, pri kožných ochoreniach - psoriáza, akné, mykózy, ťažko sa hojace rany, účinne lieči hemoroidy. Táto nová procedúra sa poskytuje na pracovisku Prominent v Balneoterapii- prízemie.
Minerálny kúpeľ s morským lúhom / Sila mora

Minerálny kúpeľ s prísadou a lupeňmi ruží - Alžbetin kúpeľ

Lahodná čerstvá vôňa ruže šípovej príjemne povzbudí celý organizmus, pričom pomáha nadobudnúť príjemnú náladu a zlepšiť celkovú kvalitu spánku. Na liečebné účely využívame prírodnú minerálnu vodu, do ktorej sa pridávajú čisté rastlinné oleje a lupene ruží. Teplý kúpeľ podporuje vzhľad zdravej a hydratovanej pokožky, ktorú vďaka cenným prírodným ingredienciám vyživuje až do hĺbky. Taktiež má pozitívny účinok na regeneráciu a dezinfekciu pokožky, stimuluje krvný obeh, zvyšuje ochranu imunitného systému, svalové prekrvenie, pomáha pri problémoch s kĺbmi a pohybovým aparátom, a pôsobí proti stresu a únave. Procedúra sa poskytuje na pracovisku Prominent v Balneoterapii- prízemie.
Minerálny kúpeľ s prísadou a lupeňmi ruží - Alžbetin kúpeľ

Kneippove polevy

Pri Kneippových polevoch sa využíva teplota vody a jej mechanický účinok pri dopade z výšky.  Polevy aplikujeme na dolné končatiny, dolnú časť tela, hornú časť tela a kombináciu hornej a dolnej časti tela. Polievanie robíme vodou 10 - 24st.C a 38-42st. C. Kneippove polevy pôsobia na celkovú relaxáciu a tonizáciu svalstva, podporujú cirkuláciu krvi v obehu a zvyšujú pružnosť ciev.
Kneippove polevy

Whirlpool

Vírivý sedací kúpeľ určený pre 4 osoby. Na liečebné účely sa používa izotermická, alebo ľahko hypertermická voda 36 - 38˚C. Kúpeľ má liečebný, relaxačný, regeneračný účinok. Je vhodný na zvýšenie miestneho metabolizmu, využíva sa po ochoreniach pohybového aparátu, pri stavoch podráždenia, nespavosti a únavy.
Whirlpool

Subaquálna masáž

Subaquálna masáž je poskytovaná vo veľkých viacúčelových vaniach pri teplote vody 35 - 37˚C, kde je masérom manuálne aplikovaná na telo pomocou jednej trysky. Zmenou vzdialenosti a aplikačného uhla je možné intenzitu masáže meniť. Najlepšie využitie je pri stavoch po úrazoch, stuhnutosti svalov a operáciách pohybového aparátu, pri reumatických ochoreniach kĺbov, nervových ochoreniach, obrne, pri bolestiach svalov ako aj pri chronickej zápche. Po podvodnej masáži vám odporúčame teplý zábal.
Subaquálna masáž

Škótske streky

Procedúra patrí k najradikálnejším výkonom striedavých procedúr. Prevádza sa vodným paprskom z trysky pod tlakom asi 3 atm. zo vzdialenosti minimálne 3 m. Začína sa teplým strekom o teplote 38 - 42˚C po dobu 30 sekúnd, nasleduje studený strek o teplote 16 - 18˚C v rozpätí 5 - 10 sek. Striedanie sa opakuje niekoľkokrát a procedúra sa ukončí studenou vodou. Klient pociťuje intenzívne prekrvenie, pocit teplej kože, stimuluje srdečnú činnosť, zvyšuje metabolizmus.
Škótske streky

Hydromasáž

Hydromasáž je vaňový kúpeľ podávaný v špeciálnych vaniach. Vane majú po bočných stenách uložené trysky, pomocou ktorých sa víri voda vo vani. Procedúra sa aplikuje s teplotou vody 36 - 38°C. Účinky hydromasáže: zvyšuje prekrvenie celého tela, zvyšuje miestny metabolizmus, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalový tonus, vhodné pri chronickom zápalovom a degeneratívnom ochorení chrbtice a kĺbov, psychická relaxácia, tlmenie bolesti.
Hydromasáž

Perličkový kúpeľ

Perličkový kúpeľ je kombinácia vodného kúpeľa a masáže pomocou vzduchu, ktorý je pod tlakom vháňaný do kúpeľa. Intenzitu prúdenia vzduchu je možné regulovať. Na liečebné účely sa používa voda s teplotou 37˚C. Kúpeľ má sedatívny účinok. Indikuje sa pri vazomotorických a klimakterických neurózach, nespavosti, neurologických ochoreniach, ochoreniach pohybového aparátu a pod.
Perličkový kúpeľ

Šliapacie kúpele

Ide o aktívny pohyb na mieste vo vaničkách. V jednej je teplota 40 - 46˚C, v druhej 10 - 16˚C. Výška vodného stĺpca je 20 - 25 cm. Samotný výkon procedúry sa začína vždy v teplej vode a končí v studenej vode. Šliapací kúpeľ zvyšuje prekrvenie končatín klienta, zvyšuje miestny metabolizmus, aktivuje kožné receptory, pôsobí upokojujúco, podáva sa pri bolestiach hlavy, migrénach.
Šliapacie kúpele

Vírivý kúpeľ horných a dolných končatín

Vírivý kúpeľ pôsobí ako jemná masáž vírivou vodou s teplotou 36 - 38˚C s čiastočnou aplikáciou na horné, alebo dolné končatiny (vírivý kúpeľ horných končatín, dolných končatín), Procedúra prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť.
Vírivý kúpeľ horných a dolných končatín

Pivný prísadový kúpeľ

Pivný prísadový kúpeľ sa pripravuje pridaním „Kúpeľného piva“ ( chránená originálna receptúra ) do Minerálnej vody. Klient pokojne leží v antikorovej vani a relaxuje. Po uplynutí doby pôsobenia odpočíva na lôžku zabalený do ovčieho rúna. Teplom sa z tela vyplavujú toxické látky. Pivný prísadový kúpeľ pre svoje omladzujúce a regeneračné účinky vďaka obsahu vitamínov, chmeľu obilnému extraktu napomôže ukľudneniu pokožky, ktorú príjemne zjemní a zanechá zamatovo hebkú a sviežu. Táto procedúra sa poskytuje na pracovisku Prominent v Balneoterapii- prízemie.
Pivný prísadový kúpeľ

Rašelinový kúpeľ

Je tvorený zmesou rašeliny a minerálnej vody. Účinky spočívajú v prehriatí celého tela a v organicko-minerálnom pôsobení kúpeľa na celý organizmus. Pre aplikáciu Rašelinových kúpeľov sú určené indikácie: chronické reumatické choroby, artrózy, svalové kontraktúry, osteochondrózy, bolestivé vertebrogénne syndrómy, gynekologické ochorenia.
Rašelinový kúpeľ

Soľný kúpeľ

Kúpeľ sa pripravuje pridaním jódobrómovej kúpeľnej soli - Bochneris /na 1 vaňu 1 kg / = 1%, pri teplote 37°C. Nastáva pocit príjemného uvoľnenia. Kúpeľ je vhodný pri ochoreniach pohybového aparátu - chrbtice, kĺbov, k tlmeniu bolesti, pri chronických kožných ochoreniach dochádza ku kozmetickému efektu a regenerácii pokožky, taktiež zvyšuje miestny metabolizmus, zvyšuje prekrvenie celého tela a spôsobuje relaxáciu priečne pruhovaných svalov. Soľný kúpeľ sa často využíva v športovej medicíne.
Soľný kúpeľ

Prísadový kúpeľ

Tvorí sa pridaním 3 - 4 lyžíc soli do minerálnej vody. Najčastejšie klienti využívajú eukalyptový, levanduľový a rozmarínový prísadový kúpeľ. Eukalyptus pôsobí utišujúco na pokožku, pomáha pri zápaloch, dýchacích ciest, reumatizme, bolestiach vo svaloch, stimuluje vylučovanie moču. Levanduľa je vhodná pri nervovom napätí, - hystérii, depresii, migréne, bronchitíde, chrípke, znižuje krvný tlak. Rozmarín normalizuje nízky krvný tlak, stimuluje srdcovú činnosť, napomáha pri koncentrácii, pri bolestiach hlavy, migréne, nachladení, chrípke, bronchitíde.
Prísadový kúpeľ

Minerálny kúpeľ

Na liečebné účely využívame prírodnú minerálnu vodu slabo až stredne mineralizovanú, hydrogén uhličitanovo-chloridovo, sodnú, železitú, uhličitú, studenú, hypotonickú, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej, ktorá sa ohrieva pomocou pary na 34 - 35˚C. Na základe ordinácie lekára aplikujeme kúpeľ 2/3, 1/2, 1/1. Minerálny kúpeľ sa podáva v antikorovej vani, v ktorej klient pokojne leží a relaxuje. Počiatočný pocit chladu, ktorý trvá asi 10 sekúnd vystrieda pocit tepla, ktoré vyvoláva zvýšená aktivita termoreceptorov vplyvom oxidu uhličitého zachyteného na koži. Po ukončení kúpeľa klient odpočíva zabalený na lôžku. Medzi základné účinky Minerálneho kúpeľa patrí: zvýšenie svalového prekrvenia, pokles tlaku krvi, znižuje celkový metabolizmus, zvyšuje parciálny tlak kyslíka v kapilárach, pokles tepovej frekvencie, predlžuje dobu diastoly a pod.
Minerálny kúpeľ
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a časovanie
procedúr
054/4774225