Beauty Studio

Odstraňovanie cievok a pigmentových škvŕn

Beauty Studio

Bez ohľadu na akékoľvek prejavy slnka má pokožka svoju prirodzenú farbu – pigmentáciu. Táto farba je prirodzená s niektorými z kožných buniek: melanocytmi. Majú presný tvar, vlastnosť a zapríčiňujú vznik pigmentu, známe ako „melaníny“. Tieto melaníny prítomné v koži poskytujú prirodzenú ochranu proti UV žiareniu.

Sú 2 druhy melanínu:

 1. Eumelanínznámy ako „pravý“ melanín, ktorý má čiernu alebo hnedú farbu a objavuje sa u osôb tmavej pleti (chráni proti UV).
 2. Phaeomelaínznámy tiež ako „červený“ melanín. Objavuje sa u osôb svetlej pleti alebo u ľudí s ryšavými vlasmi (nechráni proti UV¨).

Pomerná časť týchto dvoch typov melanínu určuje prirodzenú farbu pleti.

Pigmentové škvrny sa objavujú na koži, keď je narušený mechanizmus pigmentácie a pri zvýšenej produkcii melanínu. Pokiaľ sa melanín objavuje v nadmernom množstve, nie je rovnomerne rozložený na povrchu pokožky, hromadí sa na niektorých miestach a to vedie k vytváraniu nevzhľadných a nepríjemných škvŕn.

Aké sú príčiny?

 1. Slnenie a vek: hlavné príčiny pigmentových škvŕn (solárnych a stareckých)
 2. UV žiarenie prechádza pokožkou a stimuluje pigmentáciu buniek v koži(melanocyty). Niektoré z týchto melanocytov sú permanentne narušené a začínajú skrývať veľké  množstvo melanínu v plynulých tvaroch.
 3. Toto je príčina toho, prečo sa u ľudí pracujúcich vonku (námorníci, stavební robotníci,...) vyskytujú škvrny skôr než u ostatných. Nadmerné slnenie (vystavenie pokožky príliš silnému slnku alebo po príliš dlhej dobe) spôsobuje tvorbu nadmerného melanínu, čo má za následok škvrny, tzv. „lentigos“ (malé oválne a ploché fľaky).
 4. Ďalej riziko výskytu rastu hyperpigmentácie na stárnucich bunkách a taktiež obvykle výskyt hyperpigmentácie na miestach, ktoré sú behom života vystavované slnku najviac (tvár, krk, ruky...).
 5. Škvrny postihujú viac než 90% ľudí bielej pleti starších ako 50 rokov.Všetky typy pleti sú zasiahnuté.
 6. Hormonálne zmeny behom tehotenstva alebo užívanie antikoncepcie
 7. Tmavovláskam (s tmavou pleľou) môžu hormonálne zmeny privodiť výskyt tzv.hnedej masky cez tvár, známe ako melasma alebo „tehotenská maska“. To sú škvrny umiestnené na vrchnej časti tváre, ktoré bývajú viac výrazné behom leta.Farba je premenná a závisí na reakcii ultrafialového žiarenia.
 8. Táto častá a bežná pigmentácia sa objavuje náhle, ale celkom sa vytráca alebo mizne až po obnovení normálnej bežnej hladiny hormónov (napr.: narodenie diaťaťa). Zvyšok pigmentácie môže zostať niekoľko mesiacov alebo dokonca niekoľko rokov.
 9. Foto-toxická substancia
 10. Prítomnosť slnečného svetla, niektoré rastlinné esencie, vône.....užívanie určitých liekov....môžu viesť k výskytu hnedých škvŕn– výsledok reakcie citlivosti na svetlo (foto-toxicita).
  Taktiež poškodená a zjazvená koža (dôsledok popálenia, spálenia slnkom, zjazvennie od zápalovej rany – špeciálne akné) je taktiež veľmi často posiata pigmentovými škvrnami.

V ponuke máme nasledovné ošetrenia:

Pigment Therapy

Pigmentové škvrny sa objavujú na koži, keď je narušený mechanizmus pigmentácie a pri zvýšenej produkcii melanínu. Pigmentové škrvny odstraňujeme technológiou IPL.

Kozmetické ošetrenie pleti proti pigmentovým škvrnám ESTHE-WHITE

Bielenie pleti. Svetlejšia a jemnejšia pokožka, a jednotný odtieň to má za úlohu ošetrenia Esthe-white. Zjednocuje odtieň pleti hlavne miesta s abnormálnou pigmentáciou, zároveň hydratuje a zabezpečuje zdravý aspekt kože. Bojuje proti škvrnám spôsobených vekom, či slnečným žiarením. 

Beauty Studio Vám ponúkaBS Pigment Therapy s  IPL technológiou, s ktorými dosahujeme vynikajúce výsledky. Ústup pigmentových škvŕn je viditeľný po prvom až treťom ošetrení. Odstraňovanie pigmentových škvŕn je však dlhodobý proces, preto odporúčame 5- 10 ošetrení. Medzi jednotlivými ošetreniami taktiež odporúčame klientovi niektoré profesionálne liftingové kozmetické kúry z ponuky Beauty studia v kombinácii s domácou liečbou.

Liečba a odstraňovanie cievok

Jemné živočervené rozšírené cievky tváre sa nazývajú teleangiektázie. Pozorujeme ich jednotlivo, alebo ich tesné zoskupenie môže vytvárať dojem jednoliateho celku. Ich vznik môže byť podmienený vrodenou vývinovou chybou, bez dokázateľnej príčiny, vtedy sa s týmito poruchami stretávame už v detskom veku. V dospelosti vzniknuté teleangiektázie bývajú podmienené vonkajšími faktormi alebo prítomnými kožnými chorobami. Slnečné žiarenie, klimatické vplyvy, hormonálna liečba patria k častým faktorom napomáhajúcim vzniku teleangiektázií.

Na dolných končatinách žilová kresba zdravých osôb nie je badateľná. Na vzniku rozšírených žíl dolných končatín sa podieľajú vrodené vlohy , ako aj zmeny podmienené starnutím / zníženie elasticity cievnej steny .../. Pôsobenie rizikových faktorov, medzi ktoré sa okrem iného zaraďuje obmedzenie pohybu a nadváha, zhoršuje danú dispozíciu. Na rozdiel od teleangiektázií tváre venektázie dolných kočatín sú sfarbené do modrofialova, či modročervena. Ich priebeh je kľukatý, sú hrubšie a výraznejšie, ich dĺžka dosahuje i niekoľko centimetrov. Metličkovými varixami označujeme hviezdicovito usporiadané venektázie na stehnách, predkoleniach, či okolo členkov. Bohužiaľ ženy bývajú viacnásobne častejšie postihnuté ako muži, a pre nejednu z nás sa "metličky" stávajú nepríjemným kozmetickým problémom.

Angioma senile-drobné červené uzlíčky, sýtočervenej a neskôr namodralej až modrošedej farby, vznikajú spravidla v tridsiatom až štyridsiatom roku života. Vyskytujú sa u oboch pohlaví, častejšie však u mužov. Ich veľkosť dosahuje niekoľko milimetrov, spravidla bývajú veľké ako špendlíková hlavička. Bývajú mierne vyvýšené nad kožný povrch. Vyskytujú sa jednotlivo, častejšie sú však mnohopočetné.

Naevus flammeus- "oheň"sú vínovočervené škvrny rozličnej veľkosti, tvaru a intenzity sfarbenia. Nachádzajú sa v ktorejkoľvek lokalizácii na koži zvyčajne od narodenia, či ranného detstva. S rastom sa spravidla zväčšujú.

Beauty Studio pre Vás ponúka celý rad ošetrení BS Vasscular Therapys IPL technológiou, s ktorými dosahujeme vynikajúce výsledky. Ústup cievnych lézií je viditeľný po prvom až treťom ošetrení. Odstraňovanie cievnych lézií je však dlhodobý proces, preto odporúčame 5- 10 ošetrení. Medzi jednotlivými ošetreniami taktiež odporúčame klientovi niektoré profesionálne kozmetické kúry z ponuky Beauty Studia kombinácii s domácou liečbou.

Kontakt

Kúpeľný hotel Ozón, 1. poschodie

Prevádzková doba:
 • Pondelok – sobota: 10.00 – 18.00 hod.
 • Nedeľa: zatvorené
Kontakt:
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a rezervácie
054/4774348 0907 794 091 beauty@kupele-bj.sk