Beauty Studio

Ošetrenie strií

Beauty Studio

Strie majú schopnosť deň čo deň brať úsmev mnohým ženám, ktoré si zakladajú na estetickej stránke svojho tela. Ide o červené či ružové trhlinky v koži, ktoré časom vyblednú a javia sa navonok strieborne. Správnou starostlivosťou sa dajú ich prejavy zmierniť či ich takmer dosiahnuť neviditeľnými.

Posledné pozorovania preukázali účinky rádiofrekvencie práve na strie, kde je pozorovateľný markantný výsledok.

Strie sú biele alebo červenofialové prúžky na koži. Vznikajú na miestach, kde sa koža rýchlo roztiahne. Príčiny vzniku: Strie vznikajú v dôsledku rýchleho naťahovania kože a hormonálnych zmien. Vplyvom hormónov (kortikosteroidy, progesterón) koža stráca elasticitu, jej povrchové vrstvy sa stávajú tenšími. Vo vnútri vznikajú trhlinky a poškodené tkanivo sa nahradí spojivom. V spojive sú cievy, ktoré spôsobujú červené alebo modré sfarbenie strií. Po čase sa cievy zahĺbia a strie blednú. Strie sú tvorené spojivovým tkanivom, ktoré neobsahuje pigmentové bunky. Preto zostanú biela aj po opaľovaní.

Kedy vznikajú?

Počas tehotenstva. V puberte. Pri náhlom zvýšení hmotnosti tela. Pri niektorých endokrinných ochoreniach napr. Cushingov syndróm. Pri dlhodobom užívaní kortikosteroidov celkovom aj lokálnom.

Kde vznikajú najčastejšie?

U tehotných žien na bruchu, panve, prsníkoch. V puberte na bruchu, panve, okolo pása, na prsníkoch. Pri dlhodobom užívaní kortikosteroidov a pri Cushingovom syndróme sa strie môžu objaviť na celom tele, aj na tvári. Postihujú väčšiu oblasť, sú dlhšie a širšie. Samotné strie neohrozujú zdravie človeka. Ale ak sa objavia mimo tehotenstva, sú sprevádzané zvýšeným tlakom krvi, priberaním na trupe, hyrzuitizmom.

Kontakt

Kúpeľný hotel Ozón, 1. poschodie

Prevádzková doba:
  • Pondelok – sobota: 10.00 – 18.00 hod.
  • Nedeľa: zatvorené
Kontakt:
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a rezervácie
054/4774348 0907 794 091 beauty@kupele-bj.sk