Minerálne a prísadové kúpele

Minerálne a prísadové kúpele

Minerálny kúpeľ

Na liečebné účely využívame prírodnú minerálnu vodu slabo až stredne mineralizovanú, hydrogén uhličitanovo-chloridovo, sodnú, železitú, uhličitú, studenú, hypotonickú, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej, ktorá sa ohrieva pomocou pary na 34 - 35˚C. Na základe ordinácie lekára aplikujeme kúpeľ 2/3, 1/2, 1/1. Minerálny kúpeľ sa podáva v antikorovej vani, v ktorej klient pokojne leží a relaxuje. Počiatočný pocit chladu, ktorý trvá asi 10 sekúnd vystrieda pocit tepla, ktoré vyvoláva zvýšená aktivita termoreceptorov vplyvom oxidu uhličitého zachyteného na koži. Po ukončení kúpeľa klient odpočíva zabalený na lôžku. Medzi základné účinky Minerálneho kúpeľa patrí: zvýšenie svalového prekrvenia, pokles tlaku krvi, znižuje celkový metabolizmus, zvyšuje parciálny tlak kyslíka v kapilárach, pokles tepovej frekvencie, predlžuje dobu diastoly a pod.
Minerálny kúpeľ

Prísadový kúpeľ

Tvorí sa pridaním 3 - 4 lyžíc soli do minerálnej vody. Najčastejšie klienti využívajú eukalyptový, levanduľový a rozmarínový prísadový kúpeľ. Eukalyptus pôsobí utišujúco na pokožku, pomáha pri zápaloch, dýchacích ciest, reumatizme, bolestiach vo svaloch, stimuluje vylučovanie moču. Levanduľa je vhodná pri nervovom napätí, - hystérii, depresii, migréne, bronchitíde, chrípke, znižuje krvný tlak. Rozmarín normalizuje nízky krvný tlak, stimuluje srdcovú činnosť, napomáha pri koncentrácii, pri bolestiach hlavy, migréne, nachladení, chrípke, bronchitíde.
Prísadový kúpeľ

Soľný kúpeľ

Kúpeľ sa pripravuje pridaním jódobrómovej kúpeľnej soli - Bochneris /na 1 vaňu 1 kg / = 1%, pri teplote 37°C. Nastáva pocit príjemného uvoľnenia. Kúpeľ je vhodný pri ochoreniach pohybového aparátu - chrbtice, kĺbov, k tlmeniu bolesti, pri chronických kožných ochoreniach dochádza ku kozmetickému efektu a regenerácii pokožky, taktiež zvyšuje miestny metabolizmus, zvyšuje prekrvenie celého tela a spôsobuje relaxáciu priečne pruhovaných svalov. Soľný kúpeľ sa často využíva v športovej medicíne.
Soľný kúpeľ

Rašelinový kúpeľ

Je tvorený zmesou rašeliny a minerálnej vody. Účinky spočívajú v prehriatí celého tela a v organicko-minerálnom pôsobení kúpeľa na celý organizmus. Pre aplikáciu Rašelinových kúpeľov sú určené indikácie: chronické reumatické choroby, artrózy, svalové kontraktúry, osteochondrózy, bolestivé vertebrogénne syndrómy, gynekologické ochorenia.
Rašelinový kúpeľ

Pivný prísadový kúpeľ

Pivný prísadový kúpeľ sa pripravuje pridaním „Kúpeľného piva“ ( chránená originálna receptúra ) do Minerálnej vody. Klient pokojne leží v antikorovej vani a relaxuje. Po uplynutí doby pôsobenia odpočíva na lôžku zabalený do ovčieho rúna. Teplom sa z tela vyplavujú toxické látky. Pivný prísadový kúpeľ pre svoje omladzujúce a regeneračné účinky vďaka obsahu vitamínov, chmeľu obilnému extraktu napomôže ukľudneniu pokožky, ktorú príjemne zjemní a zanechá zamatovo hebkú a sviežu.
Pivný prísadový kúpeľ
Darčekový poukaz

Novinky

Nezmeškajte príležitosti na jedinečný oddych, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.

Informácie
a časovanie
procedúr
054/4774225
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií